Menu główne
Witamy
Nowiny
Artykuły
Szkolenia
Informacje dodatkowe
Nota prawna
Aktualności
Zamów biuletyn


Kanał RSS
Logowanie

 
Dodaj Wydarzenie
Dodaj Wydarzenie
Widok miesięczy
Widok miesięczy
Widok płaski
Widok płaski
Widok tygodniowy
Widok tygodniowy
Widok dzienny
Widok dzienny
Kategorie
Kategorie
Szukaj
Szukaj

Wydarzenie: 'Terapia Neuropsychologiczna Dzieci I Dorosłych W Nurcie Psychologii Osobowej I środowiskowej'

Konferencje
Data: Czwartek, PaĹşdziernik 13, 2005 At 20:00
Czas trwania: 3 Dni

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej - 5. Jesiennych Spotkaniach Czerniawskich, które odbędą się w dniach 13-16 października 2005 roku w pensjonacie "Samotna" w Czerniawie i będą poświęcone tematowi: Terapia neuropsychologiczna dzieci i dorosłych w nurcie psychologii osobowej i środowiskowej

Podstawowym celem jest przedstawienie dorobku teoretycznego i praktycznego Pracowni Terapii Neuropsychologicznej działającej w Instytucie Psychologii U.Wr. Zgodnie z tradycjami polskiej psychologii klinicznej połączymy refleksję teoretyczną z demonstracją zastosowań praktycznych. Działalność Pracowni nawiązuje do dorobku wrocławskiego ośrodka psychologii klinicznej stworzonej przez prof. Mariana Kulczyckiego, którego X rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku. Przewidujemy przedstawienie i dyskusję następujących problemów:

- Wrocławskie korzenie psychologii osobowej i środowiskowej - koncepcja rozwiązywania problemów życiowych prof. Mariana Kulczyckiego.

- Interdyscyplinarne poznawanie i pomaganie osobie. Specyfika diagnozy i terapii psychologicznej. - Kategoria teoretyczna "więzi międzyludzkie".

- Zasady terapii neuropsychologicznej w nurcie psychologii osobowej i środowiskowej. Strategie i metody pracy z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi i ich rodzinami.

- X lat naszego domu w Czerniawie - tworzenie środowiska społeczno-kulturowego i międzyludzkiego.

- Dwa światy - terapeuci i pacjenci. Jak się porozumiewać, jak współpracować?

W programie konferencji przewidujemy referaty teoretyczne, które wygłoszą pracownicy naukowi Instytutu Psychologii U.Wr. oraz zaproszeni goście z innych ośrodków. Odbędą się także warsztaty prowadzone przez psychologów praktyków, w których wezmą udział dzieci i dorośli, członkowie klubu "Pod klonowym liściem" i Stowarzyszenia Neuropsychologicznego. Planujemy pokazy filmów video przestawiających naszą pracę terapeutyczną. Szczegółowe informacje oraz druki zgłoszeń: Instytut Psychologii UWr, Pracownia Terapii Neuropsychologicznej pok. 16 (Mały Domek)


Search Calendar

Powered by ExtCalendar 2


Szkolenia z Recruit.pl Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleniową firmy Recruit.pl Czytaj dalej ...