Menu główne
Witamy
Nowiny
Artykuły
Szkolenia
Informacje dodatkowe
Nota prawna
Aktualności
Zamów biuletyn


Kanał RSS
Logowanie

 
Dodaj Wydarzenie
Dodaj Wydarzenie
Widok miesięczy
Widok miesięczy
Widok płaski
Widok płaski
Widok tygodniowy
Widok tygodniowy
Widok dzienny
Widok dzienny
Kategorie
Kategorie
Szukaj
Szukaj

Wydarzenie: '"Kobieta W Kulturze, Kultura W Kobiecie"'

Konferencje
Data: środa, Marzec 08, 2006 At 19:30
Czas trwania: Cały dzień

8 marca 2006 Instytut Psychologii oraz Wydział Nauk Społecznych przy współpracy z Kołem Nauk Psychologicznych "ANIMA" - OG PSSiAP, organizuje Ogólnopolską Konferencję Naukową
z udziałem gości zagranicznych pt. "Kobieta w kulturze, kultura w kobiecie".

Tematyka konferencji będzie dotyczyć: wpływu kultury na kobiety i mężczyzn, zagadnień zwiazanych z zarówno jasnymi jak i niezbyt przejrzystymi ramami zachowań i przestrzeni, które kultura nam daje; pozytywnych i negatywnych aspektów tej kulturowosci, różnic miedzy nami a innymi nacjami w tematyce tego, co to znaczy być kobietą i mężczyzną. Obecnie męskie i kobiece role ulegają zmianom - warto się temu przyjrzeć. Tematy wystapień gosci z Polski i z za granicy obejmują takie zagadnienia jak: przestrzępczość a płeć, proces uczenia się a płeć, kobieta w starożytnosci, sytuacja kobiet w Indiach i krajach muzułmańskich, krajach afrykańskich (obrzezanie kobiet) oraz Tybecie, steterotypy płci na swiecie.

Gośćmi konferencji sa m.in prof. Lipi Mukhopadhyay (Indie), prof. Gunter Bierbauer (Niemcy), prof. Marta Bogdanowicz (UG), prof. Paweł Boski (SWPS) oraz Tomasz Wilde (National Geographic). W ramach konferencji odbęda się również sympozja tematyczne (PŁEĆ W ANALIZACH MIĘDZYKULTUROWYCH, PROBLEMATYKA PŁCI W UJĘCIU PSYCHOLOGII SPOŁECZNEJ, JAKOŚĆ ŻYCIA WSPÓŁCZESNEJ KOBIETY); warsztaty rozwoju osobistego (np. ZARZADZANIE WŁASNYM ROZWOJEM, BUDZENIE DZIKIEJ KOBIETY - ARCHETYPY KOBIECOŚCI, CULTIVATING THREE STRENGTHS FOR LIFEFULFILLMENT,WARSZTAT Z ELEMENTAMI ARTETERAPII: JAWNE I UKRYTE OBLICZE KOBIECOŚCI) oraz wystawa pięknych fotografii Magdaleny Brzezińskiej, która zaprezentuje swoje zdjęcia zrobione podczas pobytu Afryce.

Planujemy również wydanie obszernej publikacji pokonferencyjnej w formie ksiażki prezentujacej różne wyniki badań dotyczacych kobiecości i męskości oraz reportaże na temat sytuacji kobiet w różnych krajach m.in z Indii, Egiptu, Południowej Afryki. Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp na nią jest bezpłatny.

Poczatek: 8 marca godzina 9.00 Aula Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Sesja plenarna odbywa się w godzinach 9 -15.30, natomiast sympozja oraz warsztaty trwają od godz. 16.30 - 19.30. Udział w całości konferencji jest bezpłatny. Aktualnych informacji, programów wykładów i warsztatów można szukać na stronie www.konferencja.go.pl Zapraszamy!


Search Calendar

Powered by ExtCalendar 2


Szkolenia z Recruit.pl Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleniową firmy Recruit.pl Czytaj dalej ...